Sarvet ja vihreät hatut

2. maaliskuuta 2024
Kirjoittaja: Vivian
[@title]

Aisan kannattamisesta puhuttiin, että mies joko tietämättään tai tietäen antaa naisen käydä toisen miehen luona seksiä harrastamassa. Pahimmassa tapauksessa naimisissa oleva mies, joka tavallaan kannattaa tätä aisaa, joutuu myös kasvattamaan toisen miehen lapsen.

Ranskasta ja englannista periytyvä sana cuckold  merkitsee meillä Suomessa käkeä, joka munii munansa toisten lintujen pesiin. Tällöin muut emot hautovat myös käen munat ja ruokkivat poikaset.

Kanttori, joka oli hyvin sivistynyt mies, kertoi vielä että entisaikoihin hänen kaltaisensa aisankannattaja oli yleinen naurun aihe. Muinoin eurooppalaisessa kylässä eräs mies joutui käyttämään sarvia päässään paraatissa samalla koko ajan kyläläisten häntä pilkatessa, koska vaimonsa lapsi ei ollut ollenkaan aviomiehen näköinen.  Kiinassa taas aisankannattajaa haukutaan vihreän hatun käyttäjäksi.

Naimisiin, Vivian, 246.

 

 

Vivian

"Anna eroottisten tarinoideni viedä sinut mukanaan"

Minä olen Vivian ja blogissani kirjoitan kiusoittelevista fantasioista, kuumista kohtaamisista, dominasta ja alistumisesta, roolileikeistä, puhelinseksin jännityksestä sekä siitä, miten sanat ja mielikuvitus voivat sytyttää nautinnon.

Viimeisimmät blogikirjoitukset

Kaikki blogikirjoitukset
Suihinottokone
Vivian
5. joulukuuta 2025
Kirjoittaja: Vivian
Minä nuolaisin hänen koko ajan yhä enemmän ja enemmän kovettuvaa terskaansa lämpimällä ja pehmeällä...
Viagraa monella tavalla
Vivian
30. marraskuuta 2025
Kirjoittaja: Vivian
Oletko sinä muuten koskaan viagraa kokeillut, kysäisi mies minulta puolihuolimattomasti ohimennen. Minä sanoin...
Oma maa mansikka
Vivian
25. marraskuuta 2025
Kirjoittaja: Vivian
Kun kesä oli jo pitkän aikaa sitten kääntynyt syksyksi, huomasin olosuhteiden pakosta että nyt oli viisainta...
0700-12000
Soita nyt!